Logowanie
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Strona główna Informator o kursach Zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego
drukuj drukuj

Informator o kursach

Nazwa kursuZanieczyszczenia powietrza atmosferycznego
Aktualny statusw trakcie rekrutacji
Rodzaj kursukurs
Organizator kursuInstytut Geografii
Koordynatordr hab. inż. prof. UP Wanda Wilczyńska-Michalik
tel. 12 662-6261
E-mailwmichali@up.krakow.pl
Charakterystyka kursuWykład (15 godzin): Podstawowe definicje, zanieczyszczenia naturalne i antropogeniczne, aerozole, aerozole pierwotne
i wtórne, zmienność antropogenicznych zanieczyszczeń powietrza w historii, monitoring zanieczyszczeń powietrza, normy dopuszczalnych koncentracji zanieczyszczeń, wpływ zanieczyszczeń powietrza na środowisko, zdrowie mieszkańców, obiekty budowlane, rozwój społeczno-ekonomiczny, zanieczyszczenia powietrza w Europie i w Polsce, sytuacja aerosanitarna w Małopolsce i w Krakowie, źródła zanieczyszczeń powietrza w Krakowie, możliwości przeciwdziałania.

Ćwiczenia terenowe (12 godzin):
Stacje pomiarowe WIOŚ; Laboratoria analityczne WIOŚ; Wietrzenie skał budowlanych w zanieczyszczonej atmosferze miejskiej w Krakowie.

Ćwiczenia laboratoryjne (3 godziny): Analiza pojedynczych cząstek aerozoli z wykorzystaniem mikroskopii elektronowej skaningowej z systemem mikroanalizy (laboratorium ING UJ).
(Współpraca z ING UJ)

Praca własna uczestników i seminarium (5 godzin): Interpretacja zróżnicowania dobowego i długoterminowego koncentracji zanieczyszczeń; dyskusja interpretacji.

Zaliczenie: obecność na zajęciach, aktywność podczas zajęć, praca zaliczeniowa.
MiejsceInstytut Geografii
Dla kogo kurs jest przeznaczonyKurs przeznaczony jest dla nauczycieli, którzy chcą przybliżyć ten wielowątkowy problem uczniom w ramach różnych zajęć (geografia, fizyka, chemia, wiedza o społeczeństwie, przedsiębiorczość) co jest niezbędnym warunkiem zaangażowania społecznego w działan
Czas trwania kursu30 godz.
Planowany termin rozpoczęciastyczeń 2019
Opłata za kurs500.00 zł
Program kursu
Dodatkowe informacje
ZGŁOŚ ZAINTERESOWANIE WRÓĆ