Logowanie
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Strona główna Informator o kursach Intensywny kurs przygotowujący dla kandydatów spoza Unii Europejskiej na studia I-go stopnia na kierunku Filologia Germańska (online)
drukuj drukuj

Informator o kursach

Nazwa kursuIntensywny kurs przygotowujący dla kandydatów spoza Unii Europejskiej na studia I-go stopnia na kierunku Filologia Germańska (online)
Aktualny statusrekrutacja zakończona
Rodzaj kursukurs
Organizator kursuInstytut Neofilologii: Filologia Germańska, ul. Studencka 5, 31-116 Kraków
Koordynatordr Aleksandra Bednarowska
E-mailaleksandra.bednarowska@up.krakow.pl
Charakterystyka kursuCelem kursu jest przygotowanie kandydatów spoza Unii Europejskiej do podjęcia studiów I-go stopnia na kierunku Filologia germańska, aby podnieść ich kwalifikacje i zwiększyć szanse na ukończenie studiów oraz zdobycie atrakcyjnej pracy jako absolwent.
W ramach czterotygodniowego kursu obejmującego 80 godzin lekcyjnych oferujemy:
- intensywny kurs języka niemieckiego na poziomie A1-A2+ (60 godzin lekcyjnych)
- wprowadzenie do życia akademickiego w Polsce (zasady funkcjonowania uczelni, prawa i obowiązki studenta, informacje o systemach stypendialnych dla obcokrajowców)
- krótkie wprowadzenie do przedmiotów oferowanych na I roku studiów: gramatyki praktycznej, fonetyki języka niemieckiego, literaturoznawstwa, krajoznawstwa (kraje niemieckojęzyczne)
- zajęcia z technik efektywnego uczenia się
MiejsceInstytut Neofilologii, Filologia Germańska ul. Studencka 5, 31-116 Kraków
(kurs online)
Dla kogo kurs jest przeznaczonyKurs przeznaczony dla kandydatów na studia I stopnia filologii germańskiej z krajów spoza Unii Europejskiej.
Czas trwania kursu80 godzin lekcyjnych po 45minut
Planowany termin rozpoczęcia07.06.2021 – 03.07.2021
Opłata za kurs2000.00 zł
Program kursu
Dodatkowe informacjeKurs prowadzony online, na platformie internetowej MS Teams, z wykorzystaniem dodatkowych technik nauczania zdalnego. Prowadzącymi są doświadczeni pracownicy naukowi Filologii Germańskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Kurs trwa 4 tygodnie i obejmuje 80 godzin lekcyjnych po 45minut. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty w 5-godzinnych blokach.
WRÓĆ